החשיבות בחיזוק שרירי הגב

עבור עובדים רבים במשרדים קיימת הנחה שעבודתם, שעל פניו מתפרשת כנוחה ולא מזיקה פיזית לגוף, עלולה להביא לנזקים מתמשכים לחלקים מסוימים בשרירי הגב. ישיבה ממושכת מול מחשב בכל יום יוצרת עבור עובדים רבים לחצים על אזורים בגב. הדבר מדגיש ביתר שאת אודות החשיבות הרבה בחיזוק מתמיד של שרירי הגב.

חיזוק שרירי הגב כולל בתוכו עבודה נכונה על שרירי זוקפי הגב. אלו ממוקמים לאורך עמוד השדרה באמצעות שכבות עמוקות ושכבות שטחיות וחיצוניות יותר. שרירי זוקפי הגב אחראיים על זקיפות הגב והם פעילים כמעט לאורך כל שעות היממה. לשרירים חשיבות רבה בשמירה על יציבות הגוף, הם מהווים חלק מרכזי בתבניות התנועה שלנו וביכולת לייצב את עמוד השדרה.

אזור חשוב נוסף בגב הוא האזור המותני (לומברי). אזור הגב המותני נחשב כעמוד התווך של גופנו. ביכולתו לתווך בין הגפה התחתונה לזו העליונה ולשאת את עיקר העומסים בהעברת כוחות ומשקלים בין הגפיים. האזור המותני עצמו מצויד בחלק משרירי זוקפי הגב הנחשבים חזקים ומעובים ובעלי שטח פנים רחב.

עבור רבים העובדים שעות רבות במשרד מומלץ כמובן לעסוק בפעילות גופנית באופן סדיר. במסגרת פעילות זו מומלץ לתת את הדגש הראוי להפעלה של שרירי הגב, הן עבור יציבות וביסוס הגוף והשרירים בגוף והן עבור החשיבות ב"הנעת" שרירים אלו לאחר עוד יום של ישיבה ממושכת ולא בריאה מול המחשב.

עבודה על קבוצות השרירים בגוף ובהם הזנחה של זוקפי הגב תביא בעצם רבים מאתנו לפגיעה ממושכת בבסיס הגוף עצמו. לא פעם, עבודה לא נכונה על כלל השרירים עלולה להביא למצב של קריסה ובו נחוש בכאבי גב רבים במיוחד באזור הגב התחתון ואף נסבול מיציבה לקויה, עמידה וישיבה רפויה, כתפיים שמוטות, קימור הגב כלפי פנים, חוסר יכולת בביצוע תרגילים בעלי עומסים שונים ועוד.

אנו ב"קיסר" רואים בבחירה של כסאות למשרד היבט אחד נוסף וחשוב בכל הנוגע לשמירה על הגב. אנו ממליצים לשלב באופן נכון פעילות ספורטיבית, כשבה שימת דגש חשוב בכל הנוגע לשרירי הגב וזאת על מנת להקהל עלינו במשך היום במשרד.