דגשים לשיפור העבודה במשרד מול מחשב

כיום ישנה חשיבות רבה בבחירת כסאות שולחן המותאמים לישיבה נכונה ומטיבה מול המחשב. לקוחות רבים של "קיסר" מכירים בחשיבות הרבה בבחירה של כיסאות למשרד. אלו נהנים זה שנים ממגוון רחב של כסאות למשרד שיש לנו להציע.

על מנת שעובדים רבים במשרד יוכלו להוסיף ולהקל על עצמם בכל הקשור לקושי הפיזי שנוצר בעבודה ממושכת בישיבה, חשוב להכיר בדרכים הנוספות לשיפור העבודה במשרד ובמניעה של סכנות.

לאחר שהתאמנו את הכיסא הנכון לעבודה ממושכת מול המחשב ואף דרגנו להתאים את שאר החפצים והכלים למשרד באופן שיקל עלינו ברמה הפיזית ישנם כמובן דגשים נוספים שיש וניתן לאמץ.

אימוץ של הרגלים נוספים במשרד כוללים אף הקפדה מתמדת של מטלות ותנוחות, הקפדה על הפסקות תכופות והקנייה של תרגילי התעמלות שניתן לבצע במשרד ומהווים חלק אינטגרלי מיום העבודה.

בכל הנוגע לשינוי התנוחה בעת עבודה ממושכת בישיבה, ישנה ההמלצה לשינוי כיוון המבט –  מן המסך לעבר חפצים מרוחקים במשרד או מחוצה לנו. המלצה נוספת נוגעת לקימה פעם בשעה – לפחות 5 דקות של משימות מחוץ לסביבת שולחן העבודה והמחשב. משימות כמו סריקה וצילום מסמכים, תיוק וכו'. המלצות נוספות האמורות להקל על עבודתנו במשרד היא הקפדה על שתייה מרובה וזאת למול ההתייבשות המואצת הנגרמת לנו בעבודה בחללים ממוזגים. כמו כן, חשוב להקפיד על לבוש שאינו צמוד והדוק מידי אשר עלול למנוע זרימת דם באופן תקין.

המלצה נוספת הקיימת עבור עובדי משרד רבים היא בשילוב של תרגילים ופעילות גופנית שאותה ניתן לעשות בחלל עצמו. שילוב של מתיחות והפעלת השרירים בזמן העבודה מהווים אמצעי יעיל במניעה של פגיעות שלד-שריר ובשמירה על גוף בריא וחזק.

חלק מהתרגילים שאותם ניתן לבצע במשרד כוללים בין היתר מתיחה של שרירי הירך לאחור וזאת בזמן שאנו יכולים להיעזר בכיסא עצמו ולאחוז בו ככלי מייצב. פעילות מקלה נוספת המומלצת לרבים נוגעת לכפות הידיים והאצבעות. על מנת להקהל על המפרקים וכפות הידיים מומלץ לשלב את האצבעות אחת בשנייה ואז לבצע מספר סיבובים של הפרקים לימין ושמאל. עבור הכתפיים ניתן כמובן בעת ישיבה לבצע הטייה של חגורת הכתפיים מעל הראש וזאת על מנת לשחרר ולהקהל בלחץ שהצטבר על הכתפיים לאורך היום.